Достапни линкови

Нападната американска база во Авганистан, борбите се уште траат


Во Авганистан е нападната американска цивилно- воена база. Полицијата соошти дека нападот врз базата во провиницијата Кандахар се уште трае и дека оттаму се слушаат пукотници и експлозии. Дописникот на Радио Слободна Европа кој е на местото каде што се одвива нападот , јави дека областа е блокирана и дека над нив прелетуваат хеликоптери на мисијата ИСАФ. Талибанците ја преземале одговорност за нападот.
XS
SM
MD
LG