Достапни линкови

Во Турција крај на воената операција против ПКК


Турскиот министер за одбрана Исмет Јилмаз прогласи крај на широката операција на турската армија против бунтовниците од Курдската работничка партија во југоисточна Турција, пренесоа агенциите.
Операцијата беше преземена како одговор на серијата напади на курдските бунтовници против воени и полициски позиции во кои беа убиени 24 турски војници.
XS
SM
MD
LG