Достапни линкови

Бегање пред поплавите во Бангкок


Илјадници жители на главниот град на Тајлнад Бангкок ги напуштаат домовите поради поплавите што се очекуваат во текот на претстојниот викенд. Владата наредните денови ги прогласи за неработни со цел луѓето да се подготват за евакуација од 9 милионскиот Бангкок.
XS
SM
MD
LG