Достапни линкови

Апсења за време на протестите Окупирај го Вол Стрит


Во американскиот град Атланта, полицијата уапсила пеесетина луѓе при обидот да ги истера од јавниот парк. Претходно во Оукленд беа уaпсени 75 лица. Ваквите полициски акции претставуваат најсериозен притисок на властите против ова движење кое беше поттикнато од економската криза во светот.
XS
SM
MD
LG