Достапни линкови

Експлозија на бомба во Пакистан


Бомба експлодирала денеска во главниот пазар во пакистанскиот град Пешавар. Полицијата соопшти дека притоа единаесет луѓе биле повредени, од кои тројца потешко. Пешавар често е цел на напади на пакистанските талибанци.
XS
SM
MD
LG