Достапни линкови

Договор меѓу македонското и руското МВР


Министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска
Министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска и нејзиниот рускиот колега Рашид Нургалиев денеска во Москва ќе го потпишат меѓудржавниот договор за соработка меѓу министерствата за внатрешни работи на Македонија и на Русија. Договорот предвидува размена на информации и соработка во спречувањето, идентификацијата, сузбивањето и откривањето на кривични дела. Јанкулоска на покана од Нургалиев од вчера претстојува во тридневна официјална посета на Руската Федерација.
XS
SM
MD
LG