Достапни линкови

По земјотресот во Турција, критики за помошта


Илјадници преживеани од земјотресот во источна Турција, уште една ноќ минаа на отворено небо. Тие се плашат да се вратат во нивните оштетени домови. Се јавија и критики дека владата не обезбедила доволно шатори. Засега помошта главно се дистрибуира во градот Ван во кој живеат милион луѓе.
XS
SM
MD
LG