Достапни линкови

Сирискиот претседател Асад се сретна со арапските министри


Средбата меѓу сирискиот претседател Башар ал Асад со министрите
Сирискиот претседател Башар ал Асад се сретна со министрите од Арапската лига со цел да се стави крај на насилството кое трае со месеци. Шефот на делегацијата на Арапската лига, катарскиот премиер Шеикот Хамад ал Хани изјави дека разговорите биле срдечни и искрени и дека министрите повторно ќе се сретнат со сириските власти на 30 октомври.
XS
SM
MD
LG