Достапни линкови

Временска прогноза-промеливо облачно и посвежо


Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и малку посвежо, попладне облачноста ќе се намалува. По одделни котлини во утринските часови ќе има појава на магла. Температурата ќе се движи од 7 до 18 степени. Во Скопје и околината слично време, со температура до 16 степени.
XS
SM
MD
LG