Достапни линкови

Невреме во Италија, 9 луѓе загинаа


Италијанските власти соопштија дека 9 луѓе загинале а 5 се водат за исчезнати при поплавите предизвикани од поројните дождови што го погодија италијанскиот регион Тоскана. Се очекува и останатиот дел од Италија да се соочи со лоши временски услови. Пред пет дена Рим беше блокиран од големо невреме што го поплави градот.
XS
SM
MD
LG