Достапни линкови

Алкохолот ја уби Ејми Вајнхаус


Британски судски вештак изјави дека британската пеачка Ејми Вајнхаус умрела од алкохолно труење. Двесетиседумгодишната соул дива долго време се лечеше од зависност од дрога и алкохол , и на 23 јули годинава беше пронајдена мртва во нејзиниот стан во Лондон. Првичната аутопсија не покажа веднаш резултати но покажа дека не мало дрога во нејзиното тело.
XS
SM
MD
LG