Достапни линкови

Уапсени 50 демонстранти од „Окупирај го Вол Стрит“


Полицијата во Атланта уапсила околу 50 демонстранти од движењето „Окупирај го Вол Стрит“ кои две недели кампувале во паркот. Полицијата придужувана од хеликоптери и специјаните единици „SWAT“ доцна синоќа влегле во паркот и извршила апсење кое поминало претежно во мирна атмосфера јавува новинската агенција Асошиетед прес. Демонстрантите нколку пати досега биле предупредувани по дека по полноќ треба да го напуштат паркот затоа што со кампувањето ризикуваат да бидат уапсени.
XS
SM
MD
LG