Достапни линкови

Јанкуловска во посета на Москва


Министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска, на покана од нејзиниот рускиот колега Рашид Нургалиев, од денеска до 28 октомври, ќе престојува во официјалнан посета на Руската Федерација. Како што информира МВР, Јанкулоска и Нургалиев утре во Москва ќе потпишат договор за соработка меѓу Mинистерствата за внатрешни работи на Македонија и на Русија.
Договорот предвидува размeна на информации и соработка во спречувањето на кривични дела.
XS
SM
MD
LG