Достапни линкови

Смртта на Гадафи порака до сите диктатори


Американскиот претседател Барак Обама изјави дека поранешниот либијски лидер Моамер Гадафи ја пропуштил шансата да ја демократизира земјата. Обама во шоуто на Џеј Лено на телевизијата Ен Би Си, оцени дека Гадафи ја тероризирал земјата 40 години и оти неговата смрт е порака до сите диктатори во светот.
XS
SM
MD
LG