Достапни линкови

Македонија испраќа помош за настраданите од земјотресот во Турција


Шатори во кои се сместени настраданите од земјотресот
Парична помош од 100 илјади евра Макеоднија ќе испрати во Турција за поддршка на настраданите и санирање на големите штети предизвикани од земјотрес во провинцијата Ван, одлучи Владата.
Владата го задолжила и министерот без ресор, Хади Незир, да ги продолжи контактите со Амбасадата на Република Турција во Македонија за да се види што уште Македонија може да направи за да им се помогне на настраданите во турската провинција Ван.
XS
SM
MD
LG