Достапни линкови

КФОР не оди на средба со српските преставници од северот на Косово


Командантот на КФОР во близина на барикадите на северот на Косово
Командантот на КФОР Ерхард Древс нема да присуствува на денешниот состанок на кој го повикаа преставниците на четирите српски општини од северно Косово, соопшти портпаролот на КФОР. Според КФОР, генералот Древс досега неколку пари се среќавал со преставниците на српските општини , но на денешниот состанок нема да оди. Ставот на КОФР е слободното движење без никакви предуслови да важи како за меѓународнаите организации, така и за сите граѓани на Косово а тоа е и дел од одговорностите на КФОР, рекол портпаролот.
XS
SM
MD
LG