Достапни линкови

Обама-смртта на Гадафи порака за сите диктатори


Обама, гостин во шоуто на Џеј Лено.
Американскиот претседател Барак Обама изјави дека поранешниот либиски лидер Моамер Гадафи ја пропуштил шансата да ја демократизира својата земја и ја опиша неговата смрт како порака за сите диктатори во светот. Во емисијата „Тунајт шоу“ на Џеј Лено на телевизијата Ен-Би-Си, Обама рече дека Гадафи „ја тероризирал својата земја и поддржувал тероризам 40 години“.
XS
SM
MD
LG