Достапни линкови

Гробот на Гадафи на тајна локација


Некролог во Русија за Гадафи
Моамер Гадафи и неговиот син Мустасин денеска се закопани на тајна локација . Нивните тела до сега се чуваа во Мисрата и беа изложени за јавноста. Смртта на Гадафи донесе крај на граѓанската војна во Либија. Тој беше убиен во засега неразјаснети околности неколку часа по неговото заробување и либиските власти ветија дека ќе спроведат истрага за убиството.
XS
SM
MD
LG