Достапни линкови

Eксплозија на цистерна во Сирт, 100 луѓе загинале


Сирт
Околу 100 луѓе денеска загинале при експлозија на цистерна со нафта во либискиот град Сирт, јавува телевизијата Ал Арабија. Експлозијата настанала кога луѓето точеле нафта од цистерната за своите автомобили. Сирт е родниот град на поранешниот либиски лидер Моамер Гадафи, каде што до пред неколку дена се водеа жестоки битки.
XS
SM
MD
LG