Достапни линкови

Македонија го унапредува дијалогот со Европскиот Парламент


Albania -- Macedonian Foreign Minister Nikola Poposki speaks during a news conference in Tirana, 03Oct2011
Министерот за надворешни работи Никола Попоски од вчера престојува во работна посета на Европскиот парламент во Стразбур.
Посетата е дел од активностите на Република Македонија за унапредување на дијалогот со Европскиот парламент, што е од особено значење во контекст на подготовката на Резолуцијата за напредокот на Македонија за 2011 година. За време на посетата, министерот Попоски ќе се сретне со еврокомесарот за проширување Штефан Филе, како и со претседателите на најголемите политички групи.
XS
SM
MD
LG