Достапни линкови

Денеска ќе биде погребан Муамар Гадафи


Денеска ќе биде погребан Муамар Гадафи. Телото на поранешниот либијски диктатор ќе биде земено од Мисрата, каде до сега се чуваше, откако екс-лидерот на северноафриканската земја беше застрелан во родниот град Сирт минатиот четврток. Претставник на Либијскиот национален транзициски совет рече дека Гадафи ќе биде погребан на непозната локација, некаде во пустината.
XS
SM
MD
LG