Достапни линкови

Осудена жена за обид за шверц во Русија


илустрација
Жена од Латвија е осудена на четири месеци затвор во Соединетите американски држави поради обид за шверцување на нишани за пушки во Русија. Ана Ферманова доби дополнителни 4 месеци домашен притвор. Ферманова, која има 25 години, била приведена на аеродромот во Њујорк откако нишаните биле пронајдени во нејзиниот багаж.
XS
SM
MD
LG