Достапни линкови

Приведени двајца германци за шверц на 500 кактуси


Двајца Германци биле приведени на меѓународниот аеродром во Mексико, откако се обиделе да прошверцуваат повеќе од 500 кактуси кои ги сокриле во нивниот багаж. Двајцата патници кои требало да заминат за Франкфурт се обвинети за илегална трговија.
XS
SM
MD
LG