Достапни линкови

Тадиќ:Белград и Приштина да продолжат со дијалогот


Српскиот претседател Борис Тадиќ изјави денеска дека Белград сака што побрзо да се продолжи со дијалогот со Приштина. Тој додаде дека не може да гарантира дека проблемот на Северно Косово ќе биде решен до почетокот на декември кога се очекува Србија да добие статус канидат за членство во ЕУ.
XS
SM
MD
LG