Достапни линкови

Берлускони ќе разгледува нови марки за штедење


Италијанскиот премиер Силвио Берлускони денеска свика владина седница на која ќе се разговара за мерките за штедење кои ги бара ЕУ за да се намали должничката криза. ЕУ изврши притисок викендов врз Италија за да ги презентира до среда новите мерки што ќе треба да ги спроведе за да го заживее слабиот економски раст.
XS
SM
MD
LG