Достапни линкови

Панета во посета на Јапонија


Американскиот секретар за одбрана Леон Панета е во посета на американската воздушна база во Јапонија каде подоцна ќе се сретне со јапонски официјални претставници. Панета пристигна во Токио по посетата на Индонезија. Американските власти соопштија дека Панета во Јапонија ќе ја реафирмира американската посветеност на јапонската одбрана и со јапонските власти ќе разговараат за план за нова американска воздушна база во Окинава.
XS
SM
MD
LG