Достапни линкови

Уште две лица егзекутирани во Иран


Police chief Esmail Ahmadi Moghadam speaks at a press conference in Tehran, undated.
Според извештаите од Иран, едно лице е егзекутирано поради убиство на полицаец, а друго поради трговија со дрога.
Досега оваа година во Иран се обесени 233 лица.
Исламската република по Кина е втора во светот по бројот на извршени смртни казни.
XS
SM
MD
LG