Достапни линкови

Босанскиот Претседател во посета на Македонија


Преседавачот на босанското Претседателство Жељко Комшиќ денеска на покана на Претседателот Ѓорѓи Иванов ќе ја посети Република Македонија. Комшиќ ќе се состане и со Премиерот Никола Груевски и Претседателот на Собранието Трајко Вељановски а ќе ги посети и Музејот на Холокаустот и Музејот на македонската борба за државност и самостојност.
XS
SM
MD
LG