Достапни линкови

Јапонската економија се опоравува


Извозот на Јапонија во Септември 2011 е зголемен, што е втор месец по ред. Тоа укажува дека Јапонија започнува да се опоравува од катастрофалниот цунами иако производителите се соочуваат со силниот јен и слабата глобална економија.
Извозот во сепотември оваа година бил за 2,4 насто поголем од истиот лани.
XS
SM
MD
LG