Достапни линкови

Фернандез ре-избрана за Претседател на Аргентина


Argentina -- Newly elected president Cristina Fernandez de Kirchner waves to supporters in Buenos Aires, 28Oct2007
Претседателот на Аргентина Кристина Фернандез е ре-избрана на вчерашните избори во земјата.
Таа доби 55 насто гласови што е највисока подршка која ја добил аргентински претседател по обновата на демократијата пред 30 години.
XS
SM
MD
LG