Достапни линкови

Нуклеарни разговори САД - Северна Кореја


Женева - архива
Преставници на САД и Северна Кореја започнаа дводневни разговори во Женева за нуклеарното разоружување на Пјонгјанг.
Вашингтон соопшти дека 6 - партитните преговори нема да продолжат се додека Северна Кореја не покаже јасна посветеност за денуклеаризација. Пјонгјанг пак сака продолжување на преговорите без предуслови.
XS
SM
MD
LG