Достапни линкови

Клинтон го предупреди Иран околу повлекуавњето на американските трупи од Ирак


11

Клинтон го предупреди Иран околу повлекуавњето на американските трупи од Ирак

Американскиот државен секретар Хилари Клинтон го предупреди Иран да не го попречува повлекувањето на американските трупи од Ирак.Клинтон рече дека САД ќе продолжат со тренинг мисијата во Ирак. Во меѓувреме таа повтори дека американското присуство ќе остане силно во регионот. Претходно Обама објави дека сите американски трупи ќе се повлечачат од Ирак до крајот на годината.
XS
SM
MD
LG