Достапни линкови

Уапсени индиски офицери во Пакистан


Портпаролот на пакистанската војска генерал Атар Абас денеска изјави дека пакистанската војска била принудена да приземји индиски воен хеликоптер поради прекршување на правилата за недозволено влегување во пакистанскиот воздушен простор. Тој додаде дека хеликоптерот четворица идиски офицери кои биле во хеликоптерот се уапсени и дека индиските власти се информирани за тоа.
XS
SM
MD
LG