Достапни линкови

Силен земјотрес во Турција


Силен земјотрес со интезитет од 7,6 степени по рихтеровата скала ја погоди Турција. Епицентарот на земјотресот бил во источниот дел на Турција во градот Ван во близина на иранската граница. Турските медиуми јавуваат дека неколку куќи се срушиле, но се уште нема инфомации за евентуални жртви.
XS
SM
MD
LG