Достапни линкови

Карзаи повикува на мировни разговори со екстремистите од Пакистан.


Авганистанскиот претседател Хамид Карзаи денеска ги повика на мировни разговори екстремистите од Пакистан. Тој во интервју за пакистанска телевизија изјави дека ако некогаш влезат во војна САД и Пакистан, Авганистан ќе го поддржи Пакистан. Забелешките на Казраи следуваат откако американскиот државен секретар Хилари Клинтон беше во посета на двета земји при што ги повика да ја зајакната соработката во битката против милитантите.
XS
SM
MD
LG