Достапни линкови

Пристаништата во Грција и следните два дена ќе бидат затворени


Вработените во пристаништата и бродскиот транспорт во Грција ќе го продолжат до 25 октомври штрајкот во знак на протест против владините економски мерки, сооошти нивниот синдикат.
Грчките синдикати покренаа оваа недела масовен генерален штрајк, најголема акција во изминатите години поради новите економски мерки со кои е предвидено намалување на платите, зголемување на даноци и намалување на вработените во јавниот сектор, за да се надмине должничката криза.
XS
SM
MD
LG