Достапни линкови

Либија ќе прогласи крај на војната


Новите власти во Либија денеска се очекува да го прогласат крајот на 8 месечната граѓанска војна и дека земјата е конечно ослободена од режимот на убиениот диктатор Моамер Гадафи. Илјадници луѓе ќе присуствуваат на плоштадот на Бенгази каде што Националниот Совет треба да ја прочита декларацијата на слободна Либија. Либиските власти се уште не знаат што ќе прават со посмртните останки на Гадафи .
XS
SM
MD
LG