Достапни линкови

Уапсени руски шпиони во Германија


Германскиот весник „ Шпигел “ денеска објави дека германските власти уапсиле двајца Руси осомничени за шпионажа. Во извештајот е наведено дека станува збор за брачна двојка која во вторникот била уапсена затоа што полицијата ја сомничи дека соработувала со руските разузнавачки служби. Германската разузнавачка служба почнала да го следи парот откако американските власти разоткриле мрежа на руски шпиони во САД минатата година.
XS
SM
MD
LG