Достапни линкови

Три години казна затвор за пост на Фејсбук во Египет


Египетскиот суд, наводно осуди маж на три години затворска казна со принудна работа, за навреда на исламот со објавен пост на социјалната мрежа Фејсбук, јави египетската новинска агенција МЕНА. Според нејзиниот извештај, судот сметал оти осудениот намерно го повредил достоинството на исламската рeлигија со навреди и потсмев на Фејсбук. Човекот бил уапсен во август, откако полицијата го пронашла по неговата интернет адреса.
XS
SM
MD
LG