Достапни линкови

Ставрески: Догодина повеќе пари за инфраструктурни инвестиции


Следната година повеќе пари од Буџетот ќе се одвојат за инфраструктурни проекти, како и средства за започнување на реконструкцијата и доизградбата на пругата на Коридорот 8 кон Бугарија и за проектот „Купи куќа, купи стан“.
Ова денеска го соопшти министер за финансии Зоран Ставрески по средбата со стопанствениците од Градежната комора при Сојузот на стопанските комори на Македонија .
Тој додаде дека владата ветила нови реформи за следната година во делот за издавање на градежните дозволи.
XS
SM
MD
LG