Достапни линкови

Поплавите во Тајланд ќе потраат


Властите во Тајланд соопштија дека можно е поплавите во земјата да траат уште 6 недели. Во Тајланд до сега загинале над 365 луѓе од поплавите а најмалку 110 илјади луѓе се евакуирани од најзагрозените делови на земјата. Дождовите кои од јули ја зафатија југоисточна Азија предизвика материјална штета од милијарди долари и остави речиси 700 илјади луѓе без работа.
XS
SM
MD
LG