Достапни линкови

Почина братот на саудијскиот крал


Саудијска Арабија соопшти дека денеска починал принцот Султан Бин Абдулазис ал Сауд, кој бил подолго време болен. Тој е брат на саудијскиот крал Абдула и во последните 40 години беше министер за одбрана на Саудијска Арабија. Принцот Султан беше силен подржувач на блиските врски меѓу Саудијска Арабија и Соединетите Држави.
XS
SM
MD
LG