Достапни линкови

Сеуште не се знае што со телото на Гадафи


Телото на убиениот поранешен лидер на Либија Моамер Гадафи е поставено во фрижидер во еден комерцијален центар во градот Мисрата, а новите либијските власти сеуште не решиле што со него. Во меѓувреме, племето на Гадафи бара од Националниот Транзиционен Совет да им го предаде телото на Гадафи за да го погребаат во Сирте, според исламските обичаи.
XS
SM
MD
LG