Достапни линкови

Клинтон: Пакистан клучен за стабилноста во регионот


Американскиот државен секретар Хилари Клинтон денеска изјави дека Вашингтон очекува од Пакистан да не им обезбедува засолништа на бунтовниците. ,,Силен Пакистан е клучен за стабилноста на регионот и ќе ги охрабри талибанците да преговараат,, рече Клинтон во Исламабад по средбите со пакистанските лидери. Претходно Клинтон престојуваше во Авганистан.
XS
SM
MD
LG