Достапни линкови

Препорака за крај на мисијата на НАТО во Либија


Aдмирал Џејмс Ставридис
Командантот на НАТО адмирал Џејмс Ставридис пред денешниот состанок на Североатлантскиот совет најави дека ќе препорача крај на мисијата на Алијансата во Либија. Во меѓувреме Обединетите нации соопштија дека би требало да се изврши целосна истрага во врска со вчерашното загинување на поранешниот либијски лидер Моамер Гадафи. Националениот преоден совет ги демантираше наводите дека тој бил егзекутран.
XS
SM
MD
LG