Достапни линкови

ОН бараат истрага за смртта на Гадафи


Потребна е целосна истрага за смртта на поранешниот либијски лидер Моамер Гадафи. Ова денеска во Женева го изјави Руперт Колвил, портпарол на Високиот комесар за човекови права. Тој ги оцени за многу вознемирувачки снимките на кои најпрвин се гледа дека Гадафи бил жив, а потоа мртов. Националниот преоден совет објави дека Гадафи бил убиен во престрелка меѓу неговите приврзаници и владините борци.
XS
SM
MD
LG