Достапни линкови

НАТО ќе решава за мисијата во Либија


НАТО на денешната седница на раководното тело треба да реши за завршување на шестмесечната кампања во Либија по вчерaшното загинување на Моамер Гадафи. Францускиот претседател Никола Саркози денеска во Париз изјави дека е јасно оти интервенцијата на Алијансата привршува.
XS
SM
MD
LG