Достапни линкови

Протестите во Грција продолжуваат


Денеска продолжуваат протестите во Грција против законот што вчера беше усвоен во Парламентот за економски мерки во замена за заем за државата за излез од кризата. Вработените во пристаништата најавија
нов 48 часовен штрајк. Во меѓувреме, грчките погранични служби го прекинаа штрајкот со што повторно е нормализиран патничкиот и товарниот сообраќај кон граничните премини.
XS
SM
MD
LG