Достапни линкови

Груевски се сретна со Хејг


Премиерот Никола Груевски денеска се сретна со британскиот секретар за надворешни работи Вилијам Хејг во Лондон во рамки инвестицискиот форум .
Груевски за новинската агенција МИА изјави дека со секретарот Хејг разговарале за реформскиот процес на Македонија во контекст на евроинтеграциите, за Извештај на ЕК и за спорот за името со Грција.
XS
SM
MD
LG