Достапни линкови

Пронајдена масовна гробница во Авганистан


Авганистанските власти соопштија дека откриле масовна гробница во северниот дел на земјата. Во соопштението е наведено дека гробницата ја откриле селаните во областа на Руштак. Според првичните информации до сега околу 30 човечки тела се извлечени од гробницата за која се претпоставува дека е неколку години стара.
XS
SM
MD
LG